Меню сайту

Розділи новин
Новини Церкви [418]
Українці в Португалії [19]
Новини Чину св. Василія Великого [33]
Новини Церкви в Португалії [1]

Календар новин
«  Березень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Форма входу

Пошук

Пожертва

Друзі сайту

Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 478



В онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гiсть · RSS 26.11.2024, 00:11

Головна » 2011 » Березень » 9 » НЕ ПОСТИТЬ ПО-СПРАВЖНЬОМУ ТОЙ, ХТО НЕ ЖИВИТЬСЯ БОЖИМ СЛОВОМ
НЕ ПОСТИТЬ ПО-СПРАВЖНЬОМУ ТОЙ, ХТО НЕ ЖИВИТЬСЯ БОЖИМ СЛОВОМ
15:22
У середу, 9 березня 2011 р., в Церкві латинського обряду розпочався Великий Піст. Саме цій темі Венедикт XVI присвятив традиційну зустріч з паломниками та римлянами під час загальної аудієнції, яка цього дня пройшла в залі Папи Павла VI у Ватикані.
 
«Дорогі брати й сестри, сьогодні, позначені суворим символом попелу, входимо в період Чотиридесятниці, розпочинаючи духовний шлях, який приготовлятиме нас до гідного святкування пасхальних таємниць», – розпочав своє повчання Святішій Отець, зазначаючи, що Великий Піст – це шлях, супровід Ісуса, Який прямує до Єрусалиму, де звершаться таїнства Його страстей, смерті та воскресіння. А це пригадує нам, що християнське життя – це «дорога», яку слід подолати, і яка полягає не так в дотриманні закону, як в особі Христа, Якого потрібно зустріти, прийняти та наслідувати, узявши на себе свій хрест. «І саме через Літургію, насамперед, через участь у священних таїнствах, ми знаходимо провід для подолання цього шляху із Господом», – зазначив Венедикт XVI, додаючи, що це означає приєднатися до Ісусової школи, щоб ще раз перейти події, які принесли наше спасіння, та не просто спогадуючи їх, як події з минулого, адже в літургічних чинностях діянням Святого Духа ці події актуалізуються. «Брати участь в Літургії, отже, – сказав Папа, – означає занурити своє життя у таємницю Христа, Його постійну присутність, пройти шлях, яким входимо у Його смерть та воскресіння, щоб мати життя».
Пригадавши своє послання з нашого цьогорічного Великого Посту, яке присвячене Святій Тайни Хрищення та представивши шлях приготування катехуменів до отримання цієї тайни в Пасхальну ніч, Святіший Отець звернув увагу, що протягом Чотиридесятниці всі ми запрошені ще раз перейти цим шляхом через традиційні практики посту, милостині та молитви.
Піст, який насамперед означає стримування від став, включає також інші форми відречень, але і в них не вичерпується його повнота. Він повинен стати зовнішнім знаком «нашої внутрішньої дійсності, нашого старання, з Божою допомогою, стримуватися від зла та жити Євангелієм. Не постить насправді той, – сказав Папа, – хто не вміє живитися Божим Словом».
Піст традиційно пов’язаний з милостинею. Святіший Отець пригадав повчання одного із своїх святих попередників – святого Папи Лева Великого, який навчав, що справжній піст полягає не лише у стримуванні від страв, але передовсім – від гріхів, а до цих практик жодне діло так не пасує, як милостиня, яка під іменем «милосердя» включає усі добрі вчинки.
Крім того, вів далі Святіший Отець, Великий Піст – це привілейований час для молитви, згадуючи слова святого Августина, який навчав, що піст та милостиня – це два крила молитви, які допомагають їй з легкістю досягнути Бога. Знаючи про нашу слабкість та труднощі в тому, щоб у тиші стати перед Богом, додав Папа, Церква заохочує нас до ще наполегливішої молитви та довших роздумів над Божим Словом.
«Дорогі друзі, – сказав на завершення Венедикт XVI, – будьмо уважними на цій великопосній мандрівці, щоб прийняти Христове запрошення рішуче та послідовно іти за Ним, оновлюючи благодать та зобов’язання, що випливають з нашого Хрищення, щоб скинути стару людину, яка є в нас, та зодягнутися в Христа, щоб оновленими прийти до Пасхи та могти разом зі святим Павлом сказати: "уже живу не я, але Христос у мені” (Гал 2,20). Бажаю усім благодатного великопосного шляху!»
 
Радіо Ватикан
Категорія: Новини Церкви | Переглядів: 756 | Додав: osbmpt1
Українська Греко-Католицька Церква Різдва Пресвятої Богородиці м. Лісабон Португалія