Меню сайту

Розділи новин
Новини Церкви [418]
Українці в Португалії [19]
Новини Чину св. Василія Великого [33]
Новини Церкви в Португалії [1]

Календар новин
«  Березень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Форма входу

Пошук

Пожертва

Друзі сайту

Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 475



В онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гiсть · RSS 06.05.2024, 13:22

Головна » 2010 » Березень » 17 » ПРО БУНТ ТА НЕЗРІЛИЙ ПОСЛУХ – РОЗДУМИ ПАПИ НАД ЄВАНГЕЛЬСЬКИМ УРИВКОМ
ПРО БУНТ ТА НЕЗРІЛИЙ ПОСЛУХ – РОЗДУМИ ПАПИ НАД ЄВАНГЕЛЬСЬКИМ УРИВКОМ
23:44
У неділю, 14 березня, під час молитви «Ангел Господній», Папа Бенедикт ХVІ поділився з прочанами своїми роздумами над євангельським уривком про блудного сина, який читався цього дня у римо-католицьких церквах.
За словами Святішого Отця, євангельська розповідь про милосердного батька та про його двох синів, яку найчастіше називаємо притчею про блудного сина, є вершиною духовності та літератури усіх часів. Без цієї розповіді про милосердного Бога була б значно убогішою наша культура, мистецтво і, загалом, наша цивілізація. Ця розповідь не перестає зворушувати нас, щоразу, як її чуємо чи читаємо, натрапляємо на нові значення тих подій. «Перш за все, цей євангельський текст спроможний розповісти нам про Бога, дозволяє нам пізнати Його обличчя, або ще краще, Його серце.
Після того, як Ісус розповів нам про милосердного Батька, ситуація не є більше такою, як перед тим, тепер ми знаємо Бога: Він є нашим Батьком, Який з любові нас сотворив вільними і наділеними свідомістю, Який страждає, коли ми себе губимо, і радіє, коли ми повертаємось», – мовив Папа, додаючи, що наші стосунки із Ним уподібнюються до тих, які спостерігаємо у сім’ї, між батьками та дітьми: спершу усе залежить від батьків, потім діти стають незалежним, а на закінчення, якщо розвиток є позитивним, доходять до дозрілого зв’язку, який ґрунтується на вдячності та правдивій любові.
У цих етапах можемо відчитати також моменти шляху людини до Бога. Може бути період, який прирівнюємо до дитинства, коли релігія є мотивована необхідністю та залежністю. Згодом, розвиваючись та стаючи вільною, людина бажає звільнитись від цієї підлеглості і стати вільною, дорослою, здатною самостійно приймати рішення, думаючи при цьому зменшити роль Бога у своєму житті.
Як зазначив Бенедикт XVI, цей період є дуже делікатним і може привести до атеїзму, однак, цей життєвий етап нерідко приховує бажання побачити правдиве Боже обличчя. На наше щастя, Бог є завжди вірний і навіть тоді, коли ми віддаляємось від Нього, коли губимось, Він продовжує йти за нами із Своєю любов’ю, прощаючи наші помилки і постійно промовляючи до нашого сумління, кличучи до Себе.
Далі Святіший Отець наголосив, що у притчі бачимо двох синів, і як один, так і другий, виявляють свою незрілість. Молодший відходить із батьківського дому і падає дедалі нижче і нижче, а, одночасно, старший брат залишається в дома, виявляючи незрілість по відношенню до Батька своєю невдоволеністю з приводу повернення молодшого брата, який розтратив увесь свій маєток. Два сини виявляють два способи незрілих стосунків з Богом: бунт та незрілий послух. Ці дві форми стосунків подолуються досвідом милосердя. Лише досвідчуючи прощення, відчуваючи себе любленими безкорисливою любов’ю, можна ввійти у справді синівські та вільні стосунки з Богом.
На закінчення Папа Бенедикт ХVІ заохотив зібраних роздумувати нас цією притчею, особливо над добрим серцем Батька. «Киньмося в Його обійми і дозвольмо Йому відновити нас Своєю милосердною любов’ю. Нехай у цьому нам допоможе Пречиста Діва Марія, Мати Милосердя.
На закінчення Папа спільно з присутніми на площі святого Петра помолився молитвою «Ангел Господній» та уділив усім своє апостольське благословення.
 
За матеріалами: Радіо Ватикан
Категорія: Новини Церкви | Переглядів: 683 | Додав: osbmpt1
Українська Греко-Католицька Церква Різдва Пресвятої Богородиці м. Лісабон Португалія