У середу, 5 травня 2010 р., не зважаючи на дощову погоду, площу Святого Петра у Ватикані заповнили численні паломники, щоб зустрітися з Папою Бенедиктом XVI на загальній аудієнції. Між ними були і паломники з України, яких Святіший Отець привітав рідною мовою наприкінці зустрічі.
На початку свого повчання Папа пригадав, що минулої неділі він приєднався до 2-ох мільйонів паломників, які від 10 квітня цього року моляться перед Туринською Плащаницею, урочисте виставлення якої триватиме до 23 травня. Святіший Отець окремо зупинився на завданні, яке мають священики, а це – освячувати Божий люд, а також підкреслив незаперечну роль, яку у суспільстві відіграє сім’я, закінчивши згадкою про свої, уже недалекі, апостольські відвідини Португалії та закликом за ядерне роззброєння.
«Священики є великим Божим даром для Церкви та для світу, – сказав Бенедикт ХVІ. – Через їхнє служіння Господь Бог продовжує спасати людей, бути присутнім та освячувати. Освячувати людину – означає наблизити її до Господа, до Бога, що є абсолютною правдою, добротою, любов’ю і красою. Це не може бути результатом зусилля людини, бо здійснене самим Богом. Основне послання священства полягає в дарі і у місії створювати цей контакт з Богом, який здійснюється у звіщенні Божого слова і, зокрема, в особливо інтенсивний спосіб, у Святих Тайнах. В дійсності, спасіння можемо отримати від Господа, який нас притягає до Себе і діє в нас за посередництвом матеріальних дійсностей, які Він сам вибирає. Отож, потрібно, щоб священики великодушно посвячувались уділянню Святих Таїнств, щоб дати ближнім скарби благодаті, які Господь поклав у їхні руки, діючи не як власники, але як слуги. І, разом з цим, допомагати вірним в усій повноті жити літургією, культом та Святими Тайнами, як Божим даром, безкорисливим і необхідним для спасіння.
Окремо звертаючись до Конгресу про сім’ю, що його організувала Єпископська конференція Скандинавських країн і який від 14 до 16 травня буде проходити у Швеції під гаслом «Любов і життя», Святіший Отець підкреслив, що подружжя є насправді засобом спасіння, і не лише для самої подружньої пари, але й для всього суспільства. Папа заохотив підтримувати та сприяти подружжю та сім’ї, як неоціненному благові для всього людського суспільства.
Папа Бенедикт XVI звернувся із закликом про ядерне роззброєння: «Нещодавно, 3 травня, у Нью-Йорку розпочалися праці восьмої Конференції про виконання Трактату про непоширення ядерної зброї. Процес узгодженого і безпечного ядерного роззброєння тісно пов’язаний з повним і швидким виконанням відповідних міжнародних зобов’язань. Мир, у дійсності, ґрунтується на довірі і на дотриманні прийнятих зобов’язань, а не лише на рівновазі сил. У цьому дусі підтримую ініціативи, які мають на меті поступове роззброєння і створення зон, вільних від ядерної зброї, з перспективою її повного викорінення з планети. Врешті, закликаю усіх учасників Нью-йоркської зустрічі подолати історичні обумовлення і терпеливо ткати політичне та економічне полотно миру, щоб допомагати цілісному людському розвиткові та справжнім прагненням народів».
За матеріалами: Радіо «Ватикан»
|