Меню сайту

Розділи новин
Новини Церкви [418]
Українці в Португалії [19]
Новини Чину св. Василія Великого [33]
Новини Церкви в Португалії [1]

Календар новин
«  Лютий 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Форма входу

Пошук

Пожертва

Друзі сайту

Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 468В онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гiсть · RSS 23.02.2018, 14:23

Головна » 2010 » Лютий » 18 » НАСЛІДУВАТИ ІСУСА В ЙОГО СОРОКАДЕННОМУ ПОСТІ – НЕОБХІДНА УМОВА ДЛЯ УЧАСТІ У ЙОГО ПАСЦІ. ПАПА ВЕНЕДИКТ XVI З НАГОДИ ПОЧАТКУ ВЕЛИКОГО ПОСТУ
НАСЛІДУВАТИ ІСУСА В ЙОГО СОРОКАДЕННОМУ ПОСТІ – НЕОБХІДНА УМОВА ДЛЯ УЧАСТІ У ЙОГО ПАСЦІ. ПАПА ВЕНЕДИКТ XVI З НАГОДИ ПОЧАТКУ ВЕЛИКОГО ПОСТУ
15:37
Завданням Великого Посту є відновити наше рішення наслідувати Христа. На це звернув увагу Папа Венедикт XVI, проповідуючи під час Служби Божої, яку він очолив 17 лютого 2010 року в базиліці святої Сабіни на Авентинському пагорбі Риму. Під час Євхаристійного богослуження, яке було випереджене покаянною процесією, Святіший Отець довершив обряди Попільної середи.
Посилаючись на антифон входу Служби Попільної середи: «Ти милуєш усіх, Господи, і не бридишся нічим з того, що створив; і не зважаєш на гріхи тих, що каються і милуєш їх, бо Ти Господь, Бог наш», Венедикт XVI зазначив, що ці слова, взяті із Старозавітної Книги Мудрості, ґрунтуються на всемогутності любові Бога та Його абсолютному пануванню над створінням. «У дійсності, пробачити комусь, – сказав Папа, – означає сказати йому: я не хочу, щоб ти помер, але щоб жив; хочу завжди і лише твого добра».
Ця абсолютна впевненість у любові Отця підтримувала Ісуса під час сорокаденного посту в Юдейській пустині. Цей час – це повне вручення Себе Отцеві і Його задумові любові. Перебування у пустелі означало зав’язати відкриту боротьбу з неприятелем, який свого часу спокусив Адама, протиставляючи йому лише безмежне довір’я до всемогутності Отцевої любові. Цю свою «чотиридесятницю» Ісус зробив задля нас, підкреслив Венедикт XVI, «щоб спасти нас, і одночасно, показати нам шлях для наслідування. Адже спасіння є даром, є Божою благодаттю, але щоб воно мало наслідки в моєму житті, вимагає моєї згоди, прийняття, виявленого у вчинках, тобто у бажанні жити як Ісус, іти слідом за Ним. Наслідувати Ісуса в пустелі чотиридесятниці є, отже, необхідною умовою, щоб стати учасниками Його Пасхи». І саме в цьому полягає сенс Великого Посту, який щороку запрошує нас відновити своє рішення іти за Христом дорогою покори, щоб брати участь у Його перемозі над гріхом та смертю.
Саме в цій перспективі, зазначив Святіший Отець, слід розуміти покаянний символ посипання голови попелом. Це – жест покори, яким визнаємо, що ми є слабким створінням, створеним з пороху, але також – створеним на Божий образ. «Так, порохом, – вів далі Венедикт XVI, – але любленим, сформованим Його любов’ю, оживленим Його життєдайним подихом, здатним розпізнавати Його голос та Йому відповідати; вільним, а тому, здатним не послухати, впадаючи у спокусу гордості і самодостатності». І так гріх увійшов у світ. Людина втратила свою невинність і може здобути виправдання лише завдяки Божій справедливості, яка є справедливістю любові.
«Дорогі брати й сестри, – сказав на завершення Святіший Отець, – Великий Піст розширює наші горизонти, спрямовує нас до вічного життя. На цій землі ми є паломниками, не маємо тут постійного міста, але прямуємо до того майбутнього, як говорить Послання до Євреїв. Чотиридесятниця допомагає зрозуміти відносність дібр цієї землі і, таким чином, вчиняє нас здатними до необхідних відречень, вільними творити добро. Відкриймо землю світлові з неба, присутності Бога між нами».

За матеріалами: Радіо Ватикан

Категорія: Новини Церкви | Переглядів: 507 | Додав: osbmpt1
Українська Греко-Католицька Церква Різдва Пресвятої Богородиці м. Лісабон Португалія